Montaż drewnianych paneli podłogowych

Szukasz podłóg panelowych? Wejdź na http://tinyurl.com/hm2ehfw.

Panele podłogowe wyglądem prawie nie różnią się od posadzki z drewna, a wydasz na nie znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich montaż zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym gruncie – zawartość wody nie powinna być większa, niż 3%. Nie wolno zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, czekając czterdzieści osiem godzin, aż wszystkie wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza rada – specjaliści polecają robić to zaczynając od kąta pokoju. Zanim je położysz, sprawdź, czy nie mają wad fabrycznych, gdyż potem sprzedawca ma prawo nie uznać reklamacji. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Tak, jak wszystkie produkty z drewna, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej jednego centymetra, do których zakrycia mogą posłużyć listwy podłogowe.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]