Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Na voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/ znajdziesz wszystko, co należy wiedzieć o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w rozmaitych zawodach oraz komfort na co dzień – to jedynie niektóre z powodów, które nakłaniają wiele osób do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie stale rośnie, do czego przyczynia się z pewnością doskonalsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz nadzwyczaj nikłe ryzyko potencjalnych komplikacji. Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w sporo poważniejsze problemy, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zaćmie, zwyrodnieniu plamki i jaskrze) powód ślepoty. Według statystyk z krótkowzrocznością walczy jeden na trzech Europejczyków.

Laserowa korekta wzroku – precyzja i niewielkie ryzyko powikłań

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez spłaszczenie rogówki w jej centrum osiąga się doskonałe efekty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast usunąć dalekowzroczność. Aktualnie szeroko rozpowszechnionych typem lasera używanego w trakcie procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, który wydziela krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to wykonanie dokładnego kształtowania, a zarazem zmniejsza ryzyko uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo argumentów. Główne z nich to w szczególności mała inwazyjność, skuteczność, dokładność, a także minimalne zagrożenie powikłań. Należy wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.

Laserowa korekta wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, trzeba zdać sobie sprawę z tego, że w sporadycznych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najpopularniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, wiek poniżej 21 roku życia, choroby oczu jak np. zaćma czy karmienie piersią i ciążę.

Lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]