Jak wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Więcej na temat magnetoterapie aparat na https://www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się różne oddziaływanie, jednakże wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w testach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie regeneracji tkanek oraz działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia redukuje też ilość wolnych rodników, poprawia krążenie, likwiduje obrzęki i pomaga w stanach zapalnych.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o danej indukcji i częstotliwości, które w następnej kolejności jest przekazywane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na duże gabaryty i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, najczęściej jest to urządzenie stacjonarne, rzadko używane przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, doskonale sprawdzające się w pracy z pacjentami w ich domach. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci pasów lub dysków.

Lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]