Współpraca z biurem rachunkowym – to się opłaca

Na brabis.pl dowiesz się więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle źródłem sporych problemów. Nieduże podmioty rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty ds. finansów na stałe, a ich właściciele nie zawsze potrafią odpowiednio zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Co konkretnie w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać pewność tego, iż jakość usług okaże się satysfakcjonująca?

Jakie korzyści uzyskasz dzięki współpracy z biurem rachunkowym?

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się głównie z uwagi na dobro finansów. Kiedy zostawimy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom ds. rachunkowości, otrzymamy pewność, iż ewentualne kontrole fiskusa nie skończą się nałożeniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność czasu oraz pieniędzy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy księgowego na stałe. Należy również nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. Współcześnie nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można koordynować z opiekunem naszej firmy używając poczty elektronicznej.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Szukając biura rachunkowego nie można kierować się jedynie jego cenami – podejrzanie niskie ceny usług często zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego pracownicy posiadają stosowne uprawnienia, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 roku albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu finansów, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, między innymi opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Lokalizacja:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]