Uszczelnianie okien – warto przeprowadzać je regularnie

Uszczelnianie okien PCV - usługa na miarę Twoich potrzeb.

Na samopoczucie domowników ma duży wpływ stan techniczny okien. Okna chronią dom przed wilgocią i zimnem, jak również odcinają go od ulicznego zgiełku. Uszkodzone lub nieprawidłowo wyregulowane okna nie zapewniają należytych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na samopoczucie i zdrowie domowników, ale też, z uwagi na znaczne straty cieplne, na wysokość kosztów ogrzewania. To najważniejsze powody ku temu, aby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, jak działać w takiej sytuacji.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać przynajmniej raz na 12 miesięcy. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie potencjalne usterki mogą być już tak poważne, że nie usunie ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub z drewna można rozpoznać po oporze przy otwieraniu i zamykaniu. Im więcej wysiłku należy włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są luzy i, tym samym, straty energii.

Jak przeprowadzić uszczelnienie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich wyregulowaniu (zwykle służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w wyniku styczności z wilgocią, wysokimi i niskimi temperaturami, jak również wiatrem mogą już w kilka miesięcy utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i fachowych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zaczynać pracy samemu. Lepiej uczynimy zostawiając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale również i w małych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]