Uszczelnianie okien – kiedy tak właściwie jest potrzebne?

Więcej informacji o uszczelnianiu okien Warszawa - skieruj się w to miejsce.

Odczuwasz chłód wiejący od okna bądź też drzwi balkonowych? To bezbłędny znak, że nieodzowne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w przeróżnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo wybudowanych apartamentach, lecz i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien i z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien trafnymi materiałami, żeby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, lecz oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien realizuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach stosuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii oraz innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać fachowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, iż z pewnością trzeba je uszczelnić. Powodem konieczności wykonania uszczelniania okien ma prawo być zużyta uszczelka, jednak także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też zrealizować zawsze w nowym domu lub też mieszkaniu (po postawieniu bądź też odbiorze). Profesjonaliści zadbają o to, aby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było jakichkolwiek szczelin i zastosują profesjonalne materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]