usługi druku 3D, przemysłowy druk 3D

Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do firm, jak i do osób fizycznych. Kto ją najczęściej zamawia? Usługa jest adresowana przede wszystkim do projektantów CAD, konstruktorów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, inżynierów, jak również przedstawicieli wielu innych gałęzi przemysłu. Każda osoba bądź firma, której potrzebny jest model koncepcyjny albo prototyp wykonanego w technologii FDM, PolyJet, SLA, SLS, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, że nie posiada własnej drukarki 3D.

Przemysłowy druk 3D – co znajdziemy w ofercie CadXpert?

CadXpert – polski lider w branży profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – poza asortymentem oferuje także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– skanowanie 3D
Nie licząc wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje również szkolenia (online oraz stacjonarne). Na stronie firmy znajduje się także strefa wiedzy. Umieszczono tam zarówno artykuły przygotowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. Firma CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny wydruk 3D detali

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób sporządzania prototypów. Ta technika – zwana także stereolitografią – bazuje na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest oferta drukowanie 3D metodą SLA? Do osób albo przedsiębiorstw, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która zapewnia niespotykaną rozdzielczość druku i druk detali, bardzo wąskich elementów, wygładzonej powierzchni oraz wyrazistych krawędzi.

Druk 3D metodą SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS przebiega na analogicznej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Również tutaj dodawane są kolejne warstwy materiału – w tym przypadku są to warstwy poliamidu w proszku. Jakie są najistotniejsze zalety tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje dokładność kształtu oraz wytrzymałość chemiczna i mechaniczną.

Wydruk 3D metodą FDM – barwne materiały

FDM to najpopularniejsza technologia drukowania 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja ceny do jakości, a także możliwość wykorzystywania materiałów w obszernej gamie kolorystycznej. W toku druku w technologii FDM prototyp pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim za pomocą urządzeń profesjonalnych Stratasys oraz drukarek 3D MakerBot. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują modeli koncepcyjnych lub prototypów.

Lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]