Usługa regulacji okien Warszawa

Regulacja okien – w jakich przypadkach należy ją wykonać?

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się kłopoty z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim oraz zimowym – żeby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to ważne!

W jakim celu przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, jaka oddziałuje na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby obniżyć, żeby okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim i zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna lub klamka stawia opór, warto na domiar tego wezwać zawodowców od regulacji okien, jacy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]