catering kanapkowy, catering przekąski

Przekąski cateringowe – dlaczego finger food sprawdza się najlepiej

Organizacja nawet ogromnej imprezy nie jest problemem, o ile posiadamy wystarczająco wolnego czasu na kupowanie potrzebnych napojów i produktów, jak również późniejsze własnoręczne przyrządzanie z nich smakowitych przysmaków dla uczestników uroczystości. Co prawda nie wszyscy mają taką możliwość, lecz nie oznacza to też, iż należy porzucić zamiar świętowania istotnego jubileuszu. W takim przypadku można zamówić usługę tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – pozwól gościom prowadzić swobodną konwersację

Finger food catering, a więc po prostu catering kanapkowy, to usługa kierowana zwłaszcza do firm, jednakże korzystają z niej coraz częściej także rozmaite instytucje oraz osoby prywatne organizujące wytworne spotkania. Polega ona na zaopatrzenie imprezy w posiłki typu finger food, czyli nieduże przekąski, które da się zjeść bez siadania przy stoliku i bez potrzeby użycia widelca. Przy idealnym cateringu finger food nie trzeba korzystać talerza – to porcja na “jeden gryz”. Finger food to z reguły sandwicze, koreczki czy też tartoletki owocowe oraz warzywne. Ta wersja cateringu świetnie zdaje egzamin na spotkaniach, gdzie zależy nam na kontakcie zaproszonych gości. Umożliwia on prowadzenie długich rozmów, a przy tym nie sprowadza interakcji tylko do gości usadzonych przy jednym stoliku.

Catering kanapkowy – tańszy niż wykwintne menu

Zamówienie organizacji cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej ma mnóstwo zalet, które dostrzegą zarówno odbiorcy indywidualni, jak i biznesowi. Po pierwsze, w ten sposób rozwiązuje się kwestia związany z rozmieszczeniem stolików i stresu z usadzaniem uczestników eventu. Potrawy oraz gorące i schłodzone napoje postawione są na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Jest to niezwykle praktyczne zwłaszcza w małych salach, gdzie zmieszczenie wystarczającej liczby stołów byłoby problematyczne. Taki catering od razu powoduje również, iż impreza ma mniej poważny, luźniejszy nastrój. Trzeba uwydatnić, że menu z drobnych przekąsek jest zwykle tańsze aniżeli wyrafinowane obiady, a zarazem zapewnia więcej opcji dopasowania ich do potrzeb żywieniowych gości bankietu. Co najistotniejsze, catering kanapkowy nie potrzebuje dostępu do kuchni, a to nierzadko bywało główną komplikacją przy planowaniu wydarzeń w siedzibach firm.

Lokalizacja:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]