Planujesz przyjęcie komunijne? O tym musisz pamiętać

Jesteś zainteresowany pełną ofertą przyjęcia komunijnego w ogrodzie? Nie wahaj się! Wejdź na palacradziwillow.pl.

Przyjęcie komunijne jest dla dziecka tak samo ważnym zdarzeniem, co sama ceremonia przyjęcia sakramentu. Nie powinno to zdumiewać, jako że to zwykle pierwsza istotnie wielka zabawa dla rodziny, na której dziecko wie, że cała uwaga skupiona jest tylko na nim. Dlatego też rodzice robią wszystko, aby ten dzień uchował się przez całe życie w jego pamięci.

Znaleźć lokal na komunię czy wyprawić imprezę w domu?

Jeszcze przed wysyłką zaproszeń na komunię rodzice muszą wybrać czy ugoszczą krewnych we własnym mieszkaniu czy nieodzowne będzie wynajęcie lokalu. Goszczenie zaproszonych w domu jest zwykle możliwe wówczas, gdy aranżujemy uroczysty obiad jedynie dla najbliższej kilkuosobowej rodziny, aczkolwiek to już nieczęste przypadki. Obiady z okazji komunii przeobraziły się w ostatnich czasach w duże eventy rodzinne, na które zjeżdża się nawet ponad setka gości, stąd też przeważnie urządzane są w restauracjach i salach weselnych. Jeśli chcemy wynająć najładniejszy lokal, radzimy wyruszyć na poszukiwania sali, natychmiast jak zostanie wyznaczony termin sakramentu. W okresie komunijnym sporą trudnością może być także znalezienie wolnego dostawcy cateringu, więc trzeba wybrać taką salę na organizację przyjęcia, która współpracuje z własnym, profesjonalną firmą cateringową, specjalizującą się w przygotowaniu dań na komunię. Istotne jest także to, żeby sala na przyjęcie komunijne zlokalizowana była tak, żeby przejazd wszystkich gości z kościoła był błyskawiczny i wygodny.

Organizacja komunii – a może okazjonalna sesja zdjęciowa w ogrodzie?

Rozważ zatrudnienie fotografa, który uwieczni na zawsze ten dzień – zarówno wydarzenia w kościele, jak następujący później obiad dla rodziny i przyjaciół. Tradycją stały się też aranżowane sesje zdjęciowe pociechy w szacie komunijnej oraz jego wspólne zdjęcia z chrzestnymi i rodziną. Lokalu na komunię musi więc wyróżniać się prześlicznymi, zadbanymi wnętrzami. Inną zaletą będzie dostęp do przylegającego ogrodu, w którym przy słonecznej pogodzie uda się urządzić sesję zdjęciową na świeżym powietrzu. Sposobność skorzystania z ogrodu to również atrakcja dla najmłodszych uczestników imprezy komunijnej – jeśli będzie ich wielu, zalecamy rozważyć wynajęcie animatora, który urozmaici dzieciom czas przeróżnymi zabawami.
Oczywiście, goście obiadu komunijnego kupią upominki dla dziecka. Rodzice na ogół dają im całkowitą dowolność z tym obszarze. Aczkolwiek w zaproszeniu można uwzględnić, że nie zgadzamy się na niektóre typy podarunków, przykładowo zabawki militarne bądź quada.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]