Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Zamów wywóz mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie sprawiają przedmiotów, których od dawna już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy się pozbyć z przeróżnych przyczyn. Na ogół przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej czy też do piwnicy, by nie zagracały miejsca w mieszkaniu. Szkopuł jednakże w tym, iż po kilku miesiącach i w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, będących okazją do tego, żeby pozbyć się zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy także, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zaniedbany dom. Warto zatem mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu przeprowadzić wywóz starych mebli z piwnicy, strychu oraz domu.

Odbiór starych mebli – poznaj 3 zalecane rozwiązania

Śmieci takie jak zdemontowane panele podłogowe lub ścienne, elementy stolarki okiennej, sprzęty elektroniczne czy połamane meble nie mogą zostać wyrzucone do pojemnika zarezerwowanego na śmieci zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, możemy wybierać z kilku możliwości. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak dysponowania adekwatnie pakownym samochodem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce zazwyczaj w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na przetrzymanie śmieci sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zatroszczy się ona także o legalną utylizację jego zawartości. Podmioty wynajmujące kontenery często oferują też profesjonalną asystę przy opróżnianiu poddasza, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne zastosowanie materiału

Jeśli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się profesjonalnie utylizacją, nie będą spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozmontowaniu ich na części składowe i posortowaniu komponentów według materiału, z jakiego są wykonane, mogą zostać powtórnie przetworzone, dzięki czemu przyczynią się do stworzenia nowych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, sprowadza się z reguły do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później stosuje się do produkcji nowych biurek, łóżek lub półek.

Lokalizacja:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]