Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Zleć usuwanie malware WordPress.

WordPress stał się w minionych latach tak szeroko rozpowszechnionym systemem zarządzania treścią, że ilość sklepów oraz stron działających z jego zastosowaniem liczy się w tej chwili w milionach. Powszechność stosowania tego CMS-a powoduje, że strony wykonane na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W razie zawirusowania strony, nieodzowne jest czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowanego WordPressa?

Ze strony rozsyłana jest niechciana poczta? Nie dajesz rady się zalogować? Wpisy na stronie zmieniły się bez Twojej ingerencji? A może na stronie znalazłeś przekierowania do obcych Ci portali? To jedynie parę z popularnych symptomów alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takim przypadku wymagane jest szybkie działanie w celu znalezienia przyczyn infekcji, a następnie przywrócenia witryny do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerskich warto zlecić ekspertom od tego rodzaju zadań, gdyż naprawa zainfekowanego WordPressa nierzadko przekracza umiejętności ludzi, którzy każdego dnia parają się tylko tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym CMS-ie.

Usuwanie wirusów ze strony internetowej – kompleksowe sprawdzenie plików i baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się usuwania malware ze stron zaprojektowanych w WordPressie w obrębie swoich operacji naprawczych przeprowadzają wnikliwy przegląd baz danych i plików strony. Badają kod użytych na stronie motywów oraz wtyczek, jak również pliki htaccess i wp-config. Podczas naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które ograniczą zagrożenie kolejnych ataków. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (między innymi w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a specjaliści mogą podjąć też konieczne kroki w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz stosowanych na stronie www wtyczek jest niezmiernie istotne, bowiem odwrócenie wszelkich skutków ataku hakerskiego nie jest gwarancją, że taka sytuacja nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]