Chrzciny – jak je zorganizować i kiedy warto wybrać lokal?

Lokal na chrzciny Kraków - w tym miejscu dowiesz się więcej o aktualnej ofercie.

Dla rodziców sakrament chrztu jest pierwszą istotną familijną okolicznością dotyczącą bezpośrednio ich nowo narodzonego potomka, toteż starają się, by wszystko tego dnia było dopracowane. Organizacja chrzcin bywa jednak trudne, zwłaszcza jeżeli na imprezie ma pojawić się duża grupa krewnych i znajomych. Tutaj przeczytasz garść porad, które wesprą cię w tym procesie.

Nie śpiesz się – daj sobie czas na dokładne zaplanowanie chrztu

Kiedyś sakrament chrzcin miał miejsce od razu po urodzeniu pociechy, częstokroć nawet w tym samym dniu, ze względu na wysoką śmiertelność niemowląt. Z upływem lat chrzest przekształcił się w doniosły dzień nie tylko dla bliskiej rodziny pociechy, w związku z tym jest organizowany zazwyczaj 7-8 miesięcy po jego urodzinach. Pozwala to na wnikliwe przemyślenie kluczowych kwestii tej okoliczności, czyli wybór kościoła, w którym zostanie udzielony sakrament, jak również rodziców chrzestnych. Planując z parafią dzień chrztu trzeba uwzględnić to, ile tygodni będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich zaproszonych gości, a także organizację dla nich posiłków i noclegu, jeśli będą jechać do nas z różnych zakątków Polski. W wysłanych zaproszeniach trzeba dodać prośbę o konfirmację przez zaproszonych swojego przyjazdu, co jest wymagane do określenia jaką liczbę osób ostatecznie będziemy gościć. Nie bójmy się też podać do wiadomości, jakiego upominku pragnęlibyśmy dla pociechy. Goście głównie skupiają się na zabawkach, natomiast rodzicom więcej radości sprawią praktyczne prezenty, jak np. ubranka, kocyki dla dziecka bądź fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na chrzest?

Jeszcze kilkanaście lat temu chrzciny planowano przeważnie w mieszkaniu rodziców malucha, skutkiem tego nie wszyscy obecni podczas obrzędu w świątyni bywali gośćmi odświętnej imprezy. Dziś wspólny obiad dla znacznej grupy krewnych oraz dalszych i bliższych znajomych dumnych rodziców to już standard. Analizując oferty sal, gdzie można zorganizować przyjęcie z okazji chrztu, wybieraj te, które nie tylko zagwarantują pięknie przystrojone miejsce, ale także współdziałają z firmą cateringową, która przyrządzi kartę dań współgrającą z charakterem wydarzenia oraz która zagwarantuje fachową obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament ma mieć miejsce latem, zalecamy wybrać salę na przyjęcie chrzestne z wejściem do ogrodu, w którym kilkuletnie dzieci zamiast zanudzać się przy stole mogą wybiegać się na dworze, a fotograf albo rodzina zrobi śliczne zdjęcia. Znaczący jest również taki dobór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był wygodny, podobnie jak późniejszy powrót gości do wynajętego noclegu czy domu.

Lokalizacja:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]