Gdzie znaleźć kompleksowe informacje o wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce?

Chcesz poznać nieznane miejsca w Małopolsce? Zajrzyj tutaj.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno turystom z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz ciężko odnaleźć się w potopie wiadomości o bieżących imprezach kulturalnych bądź sportowych oraz godnych odwiedzenia atrakcjach w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – potrzebne informacje oraz mapy

Aby pokazać zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano witryna visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych organizowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Podróżnicy planujący pobyt w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapę, na której ekspresowo wyszukają pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej, a także muzea i zabytki położone w różnych punktach województwa. Portal pomaga zorganizować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach aut, jak i o dworcach i lotniskach. Natomiast dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował wirtualne spacery prezentujące między innymi zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz piękno miejscowego folkloru.

Proste rozmówki i lista ambasad – ważne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zaniedbuje także turystach z zagranicy, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz pozostałych południowych miejscowości. Wiadomości dodawane na stronie dostępne są zatem w języku angielskim, ale też w m.in w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. podróżnicy z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie województwa małopolskiego. Niesłychanie wartościowa dla cudzoziemców jest również sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słówka i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w trakcie podróży.

Lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego