trekkingi Himalaje, wyprawy górskie

Wycieczka w Himalaje? To możliwe!

Łańcuch Himalajów wspólnie ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to sporo czynników – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć też o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są polem rywalizacji najlepszych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Jak przygotować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy zaznaczyć, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Problemy sprawia również sama organizacja wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Kolejną zaletą jest piecza wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla zawodowców

Z ewidentnych względów osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum lub Himalajach w Himalaje bądź Karakorum sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo nieraz przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia mieszkańców Nepalu oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]