Wycieczka na Kilimandżaro dla pasjonatów górskich trekkingów

Więcej na temat Kilimandżaro wycieczka na www.exploruj.pl.

Zdobywanie wierzchołków gór to cel dużej części podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyzwania. Pamiętnych przeżyć z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają w głównej mierze możliwość obserwacji egzotycznych zwierząt w ich naturalnym środowisku, malownicze widoki, a także zanikające już lodowce. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Uhuru oraz Mawenzi. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymaga należytego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, iż dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny cechować się solidną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które pozwolą na marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należy wiedzieć przed wejściem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem powinno się także zrobić zapas medykamentów przeciw malarii. Przed zarażeniem się uchroni też właściwa profilaktyka – stosowanie środków odpędzających insekty, a także zakładanie okrycia wierzchniego przykrywającego ramiona i nogi. A co zrobić, żeby uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]