Dolomitach – idealne miejsce na trekkingi latem i zimą

Co powinno się wiedzieć o Dolomity trekking?

Sympatycy czynnego spędzania wolnego czasu na pewno przebyli większość szlaków trekkingowych w Polsce wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, że wywołują one zachwyt, niemniej jednak osoby, które często praktykują ten typ aktywności po jakimś czasie pragną zasmakować ekscytacji płynącej z wypraw po mało znanym sobie terenie. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w Polsce, jeśli można zachwycać się zdumiewającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się sporą ilością poszarpanych grani, stromych turni i baszt skalnych, które w trakcie dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swój kolor. Jest to również jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich Europy (jeśli nie świata!), nie dziwi więc, że w pierwszej dekadzie XXI w. dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występuje wiele urwisk, niezwykle strome stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również niemało prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzą sobie turyści uprawiający trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu z pewnością urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, to znaczy po trasach turystycznych wyposażonych w mocne liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego rodzaju jest tak ułożony, żeby członkowie grupy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz procedur przemieszczania się po takiej trasie. Bardziej obeznani z górami i wyróżniający się dobrym przygotowaniem fizycznym turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta jest dla większości osób fizycznie bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić również interesująco zimę, poruszając się po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi wierzchołkiem Averau czy szczytami grupy Tre Cime.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]