Z czego wykonuje się szalunki i jak się ich używa?

Jeśli chcesz kupić szalunki Kraków, powinieneś odwiedzić tę stronę.

Szalunki, określane również deskowaniem, to chwilowe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Zwykle używa się ich w przypadku wylewania ścian betonowych – wówczas są one potrzebne do tego, by należycie je ukształtować i nie dopuścić do rozlewania się kompozytu. Poza tym szalunki wykorzystuje się także podczas stawiania obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie pozwala na wykonanie przestrzeni na bramy, okna i drzwi. W tym artykule wytłumaczymy, z czego robi się obecnie szalunki i w jaki sposób mogą zdobyć je inwestorzy.

Typy szalunków

Klasycznym typem szalunków jest konstrukcja wykonana z desek drewnianych czy też grubych sklejek zespolonych ze sobą gwoździami, która po rozebraniu może zostać wykorzystywana powtórnie. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – wielu wykonawców oraz inwestorów decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów przeznaczonych do szybkiego i łatwego rozkładania oraz składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane z drewna, metalu lub sklejki, jak również zestawiać 2 albo 3 surowce. Zwykle jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą strukturę spajają narożniki, łączniki, głowice ze aluminium bądź stali i belki.

Wynajęcie szalunków – kiedy to się opłaca?

Przedsiębiorstwa cyklicznie parające się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które świadczą inne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy zamierzają zamierzających wznieść jeden obiekt. Nabycie wszelkich elementów niezbędnych do wykonania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Dużo mądrzejszym rozwiązaniem będzie wynajęcie szalunków.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]