Stawiasz szalunki? Zaopatrz się w niezbędne akcesoria szalunkowe

Jeśli chcesz zamówić akcesoria szalunkowe, koniecznie wejdź na sklep.abcszalunki.pl.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły służące do wspierania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się podczas szalowania? Kiedy warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

Aby szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były zamocowane we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci oferują aktualnie mnóstwo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, rurki dystansowe oraz korki i stożki. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek za pomocą drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie można nie wziąć pod uwagę też ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te mają w swojej ofercie wysokiej jakości materiały od wielu producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Tekko czy Peri i można je kupić w przystępnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]