Projekty domów góralskich – o czym pamiętać?

Więcej szczegółów o tworzeniu projektów domów góralskich. Zajrzyj tu.

Drewniana architektura przez dziesięciolecia była zastępowana przez budynki murowane. Dziś jednak zauważyć można to, że ich popularność stopniowo rośnie. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny – domy drewniane mają wszak wiele atutów. Najważniejszym jest z pewnością styl – dopasowują się zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne jest również to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, bowiem są wznoszone tylko z naturalnych surowców. Drewno może również pochłaniać fale wydzielane przez telewizory i oczyszczać powietrze, a to powoduje, iż ich lokatorzy lepiej się wysypiają i chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i innych

Najpopularniejszym typem domów z drewna są oczywiście te przywodzące na myśl góralską architekturę. Nierzadko wykonywane są z bali, zaś styl ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Oczywiście znajdziemy także projekty domów góralskich, które tworzone są w nowoczesnym guście. Często także widuje się projekty domów góralskich, które łączą rozmaite style – między innymi elementy betonowe. To sprawia, że projekty domów drewnianych bez strachu możemy zamówić także, kiedy chcemy wybudować je poza Podhalem.

Kto zrobi projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim wpływa przede wszystkim projekt, w myśl jakiego został wybudowany. Z tego względu decydując się na podobne wyjście, warto obejrzeć dotychczasowe projekty architekta i dowiedzieć się, co myślą o nim wcześniejsi zamawiający. Istotne jest, by w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to zyskamy gwarancję, iż nasze zamówienie będzie odpowiednio zrealizowane i spełni nasze oczekiwania. Przy poszukiwaniach dobrze również dowiedzieć się, czy projektant działa z firmą, która wybuduje dom – dzięki temu inwestycja przebiegnie szybciej.

Lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]