Formowanie konstrukcji z betonu – sklejka szalunkowa

Znajdź sklejkę Peri na https://sklep.abcszalunki.pl/11-sklejki-szalunkowe.

Deski szalunkowe to podstawowy element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jednakże najczęściej wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić obiekty ze ścianami wykonanymi z tego materiału. Szalunki znajdują również zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają utworzenie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Dawniej w szalunkach na ogół stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z zawilgoceniem. Z tej przyczyny obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z przeróżnych gatunków drewna – na ogół z olchy, topoli lub brzozy. W ofercie producentów znajdziemy różnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi często wykorzystywany wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Przedsiębiorstwa budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z elementami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Krakowie przez stronę ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych akcesoriów potrzebnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]