Dźwigary – gdzie się je stosuje?

Znajdź dźwigary.

Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie konkretnego kształtu murów wylewanych z betonu oraz wykonanie w nich wlotów na drzwi i okna. Szalunki są również niezbędne przy budowie stropów – wtedy ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielopiętrowego obiektu. Dźwigary sprawiają, iż sufit nie opada kilka minut po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich tworzyw wykonuje się dźwigary? Jak można je zdobyć?

Z z jakich surowców produkowane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na potężne obciążenia, które osiągają kilkadziesiąt ton. Stąd jego istotnym przymiotem jest wytrzymałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa czynniki – jakość wykonania oraz rodzaj wykorzystanych do tego surowców. Te powinny być dokładnie wyselekcjonowane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na znaczne obciążenia. Najlepszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak buk, topola, sosna i olcha. Niesłychanie istotne jest też należyte pokrycie dźwigarów impregnatem, które ochroni je przed szkodliwym działaniem wody, klejów i pozostałych płynnych chemikaliów stosowanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drzewa.

Dźwigary – wypożyczyć czy lepiej kupić?

Podmioty, które na co dzień parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków posiadają swoje dźwigary. Ich kupno oraz magazynowanie wiąże się jednak z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które rzadko podejmują się zleceń tego typu, mogą uniknąć nadmienionych problemów. Najlepszym wyjściem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów, a także pozostałych elementów konstrukcji szalunkowych.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]