Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Zobacz, gdzie zamówić akcesoria szalunkowe, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i przydają się na wszystkich budowach. Jakie moduły wykorzystuje się podczas szalowania? Dlaczego warto zamawiać je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były ustawione we właściwy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie sporo elementów służących do wzmacniania szalunków, m.in. napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, korki i stożki, listwy pozycjonujące czy fazujące oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, nazwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga zachować stosowny odstęp między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dodawane są nakrętki talerzowe, motylkowe lub przegubowe. Z kolei żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, dzięki którym możliwe jest zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Kupując akcesoria nie można pominąć również ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Witryny internetowe oferują wysokiej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe są kompatybilne z popularnymi deskowaniami Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]