Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Szukasz toczka do jazdy konnej? Wejdź na horse-trade.pl.

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowych sportowców i ma atesty stosownych organizacji – w Polsce jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy doborze kasków do jazdy konnej jest bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne atesty, a także być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja bądź pozwalać na regulację rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i ustrzeże od zabrudzeń. Kupując kask jeździecki nie warto także iść na kompromis. W związku z tym, jeżeli w naszej okolicy nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]