Poznaj różne rodzaje kontenerów

Zobacz, gdzie kupić kontenery KP.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze wykorzystywane są jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednak wiele rodzajów odpadówwymagających użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one odmienną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie surowce można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery stalowe – typy i ich główne zastosowanie

Kontenery muszą być dostosowane do rodzaju składowanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, stare płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również złom, gruz – zwykle służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – dla firm transportowych oraz magazynów

W przypadku ładunków o sporych gabarytach niebędących odpadami lub potrzebujących selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest ekspresowy rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla firm transportowych i magazynów.

Lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]