Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

Potrzebujesz lampy solnej? Odwiedź tę stronę.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a niekiedy kupujemy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – zazwyczaj służą po prostu jako dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wytworzyć przedmioty stosowane na co dzień, jest sól kamienna. Tworzy się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w 3 kolorach

Lampy solne pięknie się prezentują i bez problemu dobierzemy je do wystroju mieszkania, ponieważ są dostępne w 3 kolorach (białym, szarym, różowym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest unikatowa, jako że nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Ogromnie modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rękodzielnicy parający się wytwarzaniem owych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład kuli czy też walca.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się uspokoisz

Dużo osób wierzy, że lampy solne wywierają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, równoważących te wytwarzane przez wszędobylskie urządzenia elektroniczne. Ujemne jony polepszają jakość powietrza oraz ułatwiają swobodne oddychanie m.in. ludziom borykającym się z alergią czy astma. Blask, jaki emitują tego typu lampy, jest łagodny i uspokajający, zatem rekomenduje się używanie ich ludziom, którym dokucza stres albo bezsenność, bowiem przy nich można łatwiej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli kamiennej używa się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]