Funkcje drewnianych listw podłogowych

Zamów listwy podłogowe.

Wydają się mało znaczącym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie kabli i chronią dolne partie ściany przed poplamieniem i uszkodzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, żeby nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą zaś listwy podłogowe wykonane z MDF albo PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych surowców. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeśli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]