Części zamienne do Citroena – które elementy najczęściej wymieniamy?

Po więcej szczegółów o Citroen części zajrzyj tu.

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dekad lubiana przez polskich kierowców. Jej pojazdy w naszym kraju są cenione z uwagi na przystępną cenę, szeroką dostępność oraz przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Crosser, C4, C5, C6, C-Elysse, Jumper, Xantia, Nemo, Xsara i Saxo. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, zatem posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą być gotowi na to, iż z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen, które kupujemy najczęściej

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest uzależnione w szczególności od danego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji auta. Są to przede wszystkim płyn chłodniczy, olej silnikowy, płyn hamulcowy i czynnik chłodniczy w klimatyzacji. Regularnych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, potrzebują również moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, częstokroć produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Dlatego właściciele aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeżeli w sąsiedztwie żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie niezbędne elementy można nabyć przez internet.

Lokalizacja:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]