Czapsy i sztylpy – ochrona nogi jeźdźca

Potrzebujesz sztylp skórzanych? Wejdź na horse-trade.pl.

Według wielu jeźdźców najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie są bez wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa w znacznym stopniu utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – główne cechy

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, dające ochronę pozostałej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają jedynie łydkę sportowca, ponieważ kończą się na kolanie, zaś drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla całej nogi. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są wytwarzane z różnych surowców. W sklepach zazwyczaj znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje cechują się dużo niższą ceną. Są zatem zalecane jeźdźcom z niewielkim budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Duży wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]