Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w salonie. Dowiedz się więcej na https://skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, tzw. shuttersy, kojarzą się najczęściej z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim czy tropikalnym. Jednak ten moduł zabezpieczenia okiennic można wykorzystać także w polskich domach – jest to nadzwyczaj wytrzymałe, a przy tym wspaniale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dekoracja i praktyczne wykorzystanie

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, pełnią dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zauważalnie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, co sprawia, iż znakomicie wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, jak również przebywa się w nim sporą część dnia. Dlatego więc warto zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko efektowne, ale równocześnie przytulne. Opcja ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia m.in. kompletne jego przyciemnienie, jeśli mamy ochotę obejrzeć serial, lub jego częściowe ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – niezwykle prosta pielęgnacja

Możliwość regulacji przenikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednakże również z innego powodu – z ich pomocą można skutecznie regulować temperaturę wnętrza, która ma olbrzymi wpływ na nasz spokojny sen. Przy pomocy okiennic wewnętrznych zimą o wiele dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, natomiast w okresie letnim łatwiej jest zachować w niej chłód. Poza tym takie okiennice skuteczniej odgradzają od zgiełku z zewnątrz. Shuttersy to również idealne rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich mycie jest niezwykle proste i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się także w kuchni, w pokoju dziecięcym czy w łazience.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]