wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Urządzając dom, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe rozwiązanie, czyli firanki i zasłony, które nieraz łączone są z roletami. Jednakże jest jeszcze inne mniej znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wykonywane są shuttersy

Nadrzędnym atrybutem shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, że poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach ozdobnych ruszają się, tym samym można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od fantazji lokatorów. Produkuje się je z płyt pilśniowych, polichlorku winylu (PCV), jak również z listw drewnianych. Shuttersy instaluje się przede wszystkim na oknach, jednak wspaniale sprawdzają się także na drzwiach oraz w szafach. Okiennice wewnętrzne shutters to wprawdzie element okna, który w w Europie domach wykorzystuje się w dalszym ciągu okazjonalnie, ale większość zapewne w kinie bądź w telewizji, ponieważ tego typu okiennice są niezmiernie popularne na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w krajach śródziemnomorskich i RPA.

Dekoracyjne okiennice typu shutters nadają wnętrzom bardzo stylowy wygląd

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają także przydatne funkcje. Przy ich użyciu można regulować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Shuttersy bardzo dobrze komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i da się je zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co sprawia, że są – nie da się ukryć – droższym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezmiernie gustowny wygląd, zatem wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy są regulowane bez stosowania łańcuszków, co rodzice dzieci lub właściciele psotnych zwierzaków, które mogłyby wplątać się sterczące łańcuszki, uznają zapewne za dodatkowy atut.

Lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]