Bagażnik na relingi – zabierz na wakacje więcej bagażu

Jeśli chcesz zamówić poprzeczki na relingi, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/y4avg8c8.

Wyjazd autem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie konieczne w trakcie urlopu sprzęty. Najczęściej nie pomieścimy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, z uwagi na pokaźne gabaryty niektórych bagaży. Tu należy wymienić w szczególności rowery czy narty, których schowanie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji są bagażniki dachowe i uchwyty samochodowe przystosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje transportowanym przedmiotom ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią, ale także nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bo posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, aby dobór modelu właściwego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek zlecić zawodowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy samochodem kajaki, rowery czy deski snowboardowe. Uchwyty tego typu są na ogół dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – zapewniają zatem wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno w tylnej części samochodu – na haku holowniczym albo klapie, jak i na jego dachu. To pierwsze rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]