Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz maszynę do drenażu limfatycznego.
Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX w. – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do kondycji zdrowotnej pacjenta, jak również punktu ucisku.
Sprzęt do masażu limfatycznego – wskazania do używania
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci często używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród urządzenie uciska kończynę, stymulując w ten sposób krążenie limfy. Istnieje wiele wskazań do zastosowania zabiegu drenażu limfatycznego. To głównie zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest też na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako element regeneracji po zwiększonym wysiłku.
Domowy sprzęt do drenażu limfatycznego
Szerokie możliwości zastosowania urządzeń do presoterapii przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w domu, za pomocą mobilnych urządzeń Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe urządzenia do masażu limfatycznego tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór mieszczących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg presoterapii. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, dlatego bez przeszkód można zabrać je w podróż, np. na turniej sportowy.
Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być koniecznie skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne czy zaburzenia rytmu serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]