Antena telewizyjna – cechy charakterystyczne

Szukasz anteny telewizyjnej? Powinieneś odwiedzić ten adres.

W przeważającej większości domostw znaleźć można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się bezużytecznym urządzeniem, należy zainwestować także w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena telewizyjna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj naprawdę szeroki. W sprzedaży znaleźć można pokojowe lub siatkowe anteny DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie łatwością instalacji. Bez trudu poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w rękach narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które teraz proponują nam producenci, charakteryzują się też niezwykłą wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. W związku z tym pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co trzeba uwzględnić przy jej wyborze?

Szeroki wybór anten naziemnych sprawił, że trzeba mocno przemyśleć wybór anteny, którą chcemy kupić. Powinno się pamiętać, że pod uwagę trzeba brać bardzo dużo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje dotyczące usytuowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego nakierowanie. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma też to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]