Wymiana walut o każdej porze dnia – kantor online

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wymianie walut online? Znakomicie trafiłeś! Zajrzyj na www.kantor.pl.

Jeszcze dekadę temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w pobliskim banku lub w kantorze – na te ostatnie w dalszym ciągu można się natknąć w galeriach handlowych czy przy hipermarketach! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, ludzie pragną wymieniać obcą walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru online jest równie nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a potem przelewa do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w parosekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z minionej doby. Drugim i niezmiernie istotnym walorem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz banki. Przewalutowanie w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od indywidualnej marży) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory internetowe świadczą także kilka innych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez użytkownika terminie czy też takiej, w której klient zleca przewalutowanie po preferowanym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, kiedy ustalony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów wymiany walut online?

Kantory internetowe to opcja dla osób lubiących wygodę i ogromną autonomię w rozporządzaniu swoim kapitałem. Korzystają z nich też osoby spłacające zobowiązania wzięte w obcej walucie oraz osoby uczące się bądź zatrudnione poza granicami Polski. Lecz zanim zadecydujemy, żeby powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy znajduje się on na jej liście instytucji płatniczych.

Lokalizacja:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]