Sztabka złota – sposób na inwestycje nie tylko dla najbogatszych

Złoto w sztabkach zamówisz na goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Zakładanie lokat lub po prostu odkładanie środków pieniężnych na koncie bankowym nie jest dzisiaj tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie oferowane przez instytucje bankowe, ale również i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowane środki nie zarabiają sprawiły, że Polacy poszukują metod, które pomogą ich oszczędnościom zapewniać w przyszłości poboczny przychód. Obok nabywania funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono zwolenników zyskują metale inwestycyjne, a w szczególności – złoto w sztabkach.

Sztabki złota to długoterminowa inwestycja

Przede wszystkim należy stanowczo zaznaczyć, iż lokata pieniędzy w sztabki złota to inwestycja na lata. Złoto na ogół opiera się większym i mniejszym kryzysom dostrzeganym w gospodarce, a wręcz destabilizacja gospodarcza oraz polityczna nieraz podwyższa jego wartość. Rzecz jasna można spostrzec wahania w jego ceny, jednak studiując jej historyczny wykres bez trudu można dostrzec, iż z czasem idzie ona w górę. Czemu się tak dzieje? Od setek lat ilość tego metalu dostępna na rynku ogólnie się nie zmienia. Dawno temu służył on jako waluta, w dzisiejszych czasach jest szeroko stosowany w elektronice,medycynie oraz przemyśle, a także – nadal na dużą skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu zastosowanego np. podczas produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do TV czy też radia CB) jest nieraz nierentowny, w związku z tym zapotrzebowanie na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w najbliższych latach trend ten nie powinien ulec zmianie.

Złoto w sztabkach – kogo stać na jego kupno?

Słysząc o inwestycji finansów w złote sztaby większość inwestorów z miejsca oszacuje, iż to nie dla nich, z powodu znaczny koszt. Jednak złote sztabki wytwarza się w różnorodnych rozmiarach, wobec tego właściwie każdy może pozwolić sobie na inwestycję jakiejś części oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te drobne sztabki są również wspaniałym pomysłem na prezent. Zasobniejsi inwestorzy, dysponujący większymi funduszami raczej zamawiają się na cięższe sztabki złota o wadze 20 g, 500 g, a nawet 1 kg. Wypada jednakże pamiętać o dwóch kwestiach. Po pierwsze, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto o wiele taniej. Po drugie, nie da się podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży.. Toteż wskazane jest kupować sztabki złota o rozmaitej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są z góry rozparcelowane na równe sztabki o wadze 1 g.

Lokalizacja:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]