Na co możemy przeznaczyć kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najczęściej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, gdyż możemy zdobyć w ten sposób już nieduże sumy – w niektórych bankach minimalna suma kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych wydatków, bowiem zwykle jego maksymalna suma to nawet 100 tysięcy PLN, ale osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – są w stanie uzyskać aż 500 tysięcy PLN. Ceny kredytu gotówkowego zależą przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskodawcy i mogą wahać się od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – czemu warto?

Jak możemy dowiedzieć się ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla niemal wszystkich klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, dzięki czemu pieniądze trafiają do nas najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim wymaganiom, mogą uzyskać go także klienci z niskimi dochodami. To niestety nie oznacza, że kredyt gotówkowy będzie udzielony wszystkim, bo podobnie jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego możemy wydać na dowolny cel – zarówno na kupno sprzętu RTV, jak i samochodu czy pokrycie kosztów zagranicznego urlopu.

Jak bezpiecznie wziąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, że łatwo wówczas o pomyłki, których efektem okazują się zazwyczaj duże finansowe problemy. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty musimy dokładnie przeanalizować, zwracając uwagę zarówno na odsetki, jak i pozostałe koszty – na przykład ubezpieczenie czy prowizję. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością okażą się więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który dobierze kredyt właściwy dla naszych możliwości, abyśmy byli w stanie oddać go bez poważnych problemów.