Co warto wiedzieć o mass collect?

Szukasz szczegółowych informacji dotyczących tego, jak działa mass collect? Skieruj się na flobo.io/mass-collect/.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza organizację małym i dużym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się taka usługa?

Funkcja usługi mass collect jest tak naprawdę niezmiernie prosta. Polega na przypisaniu wszystkim klientom niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest równocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest przydatne wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc przykładowo na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się systemy abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie przydzielenie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków umożliwia ich sprawniejsze zdefiniowanie, niezależnie o tego, jaką metodę wybrali oni do wykonania wpłaty (standardowy przelew, przelew za pośrednictwem poczty lub przelew z karty). Korzystanie z mass collect przekłada się też na szybsze księgowanie przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a równocześnie na wyeliminowanie ewentualnych omyłek, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Dlaczego warto korzystać z usługi mass collect?

Choć mass collect nie jest obecnie proponowane w większości banków (mają ją między innymi kilka banków spółdzielczych i ING Bank Śląski) warto rozważyć jego zastosowanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które co miesiąc obsługuje poniżej setki dokumentów księgowych. Stosowanie mass collect niesie ze sobą wszak kilka korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a tym samym monitorowanie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie przekłada się na wzrost terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]