FRINGE

Czytasz newsy TYLKO z kategorii Superman


Stalowe wieści
Utworzono: 2011-06-30 13:28:35
Aktualizowano: 2011-06-30 16:57:51
Kategoria: Superman

Kilka informacji o nadchodzącym filmie Zacka Snydera - Man of Steel. Russel Crowe ma zagrać Jor-Ela, Julia Ormond Larę (żona Jor-Ela, matka Clarka) za to Christopher Meloni ma wcielić się w Samuela Lane - ojca Lois Lane. Zapewne pamiętacie tę postać, która w Smallville pojawiła się zamieszana w aferę z "rejestracją superbohaterów". Na dzień dzisiejszy wiemy o występie bohaterów którzy pojawili się już w Smallville - bez wątpienia będzie co porównywać. Zwłaszcza że po tych wszystkich latach Superman będzie miał godnego przeciwnika w filmie [ZOD] z godnym budżetem.

Źródło: Superman Homepage

Autor: Super Fan
Komentarzy: 125


Nie tylko Batman może być z przyszłości
Utworzono: 2011-05-15 11:45:16
Aktualizowano: 2011-05-15 11:48:31
Kategoria: Superman

W jednej z moich analiz pisałem o "Batman Beyond". Wspomniałem również o występie Supermana, w swojej futurystycznej wersji. Pierwszy raz ten stary Clark w czarno-białym stroju wystąpił w kreskówce Batman of the Future. Jego następny występ, już na łamach komiksu miał miejsce w pierwszym annualu serii Superman/Batman. Teraz, wreszcie postanowiono dać szansę Clarkowi Kentowi z przyszłości, i dostał własną serię - Superman Beyond! Ewidetnie widać że w komiksowym świecie DC Comics coraz bardziej rozrasta się Ziemia Przyszłości. Smallville pokazało nam trochę innego Supermana, dobrze że i komiksy mogą nam to zagwarantować... scenariuszem tego komiksu zajmie się Tom DeFalco, znany również z pisania scenariuszy do komiksów ze Spider-Manem (MARVEL COMICS GROUP). 

Źródło: Blog DCU

Autor: Super Fan
Komentarzy: 97


Clark bez obywatelstwa!
Utworzono: 2011-04-29 20:54:25
Aktualizowano: 2011-04-29 20:57:49
Kategoria: Superman

HA! mam nadzieję że udało mi się was nabrać, o pomyśleliście że Clark Kent z serialu Smallville stracił obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. To byłaby prawdziwa niespodzianka finału, że przyszły Superman, w zamyśle strażnik świata, ale i ojczyzny nie jest Amerykaninem. Chodzi jednak o komiksy, w których Superman zrzekł się amerykańskiego obywatelstwa na rzecz akcji w Iranie. Jeden z polityków USA zarzucił Clarkowi iż jego "akcja" stawia w złym świetle rząd USA. Nasz dobrotliwy i honorowy bohater zrobił więc co zrobił! a wszystko to w komiksie Action Comics, w jubileuszowym 900 numerze...

Źródło: Newsrama

Autor: Super Fan
Komentarzy: 1


Wywiad ze Snyderem, o "Man of Steel"
Utworzono: 2011-04-16 15:56:14
Aktualizowano: 2011-04-23 17:29:33
Kategoria: Superman

Newsów na temat filmu z Supermanem ciąg dalszy. Jak mówi Zack Snyder w Newsweek Polska, jego film będzie zupełnie inny niż jego poprzednik (Superman: Returns). Poniżej przedstawiamy wam wywiad z Zackiem Snyderem na temat owego filmu. Jak widać koniec Smallville nie jest w stanie zabić legendy Clarka Kenta! Poniżej możecie zapoznać się z naważniejszymi fragmentami wywiadu:

Superman: Man of Steel zrywa z dotychczasowym wizerunkiem filmowym tego superbohatera, a już na pewno w niczym nie będzie przypominał filmu Singera, który był karykaturalnie przestylizowany. Mój film będzie mroczny i bardzo realistyczny. Był nawet moment, w którym rozważaliśmy zupełne zrezygnowanie z supermocy. A poważnie, to będzie kawał realistycznego kina akcji. Superman będzie prawdziwym facetem, zło będzie namacalne, a miejsce pracy Clarka Kenta będzie prawdziwą redakcją (chodzi oczywiście o Daily Planet - dop. Super-Fan). Dziś nikt nie chce oglądać plastikowych opowieści o superbohaterach. Zresztą, po co je kręcić, skoro dawno ktoś je już zrobił. Kino komiksowe wkroczyło w nową erę, jest nieprzewidywalne, odjechane i często realistyczne. Mój "Superman" wpisuje się w tę konwencję.

(...) Czy Superman: Man of Steel będzie zrealizowany w 3D, okaże się niebawem. Przeprowadzamy pewien eksperyment, od którego zależą losy technologii, w jakiej zostanie zrealizowany (...) Jeśli się uda, "Superman" da popalić Hollywood (...) Wpadłem na pomysł, który bardzo spodobał się Chrisowi (Christopher Nolan - dop. Super-Fan), żeby udoskonalić dawną technikę 3D i naszego Supermana nakręcić w 3D, ale na zwykłej taśmie filmowej. Mój przylot do Londynu przerwał na chwilę ten eksperyment, ale jesteśmy blisko osiągnięcia tego, co zrobił Cameron w "Avatarze", tyle że bez komputerów i kamer cyfrowych. Chcę, żeby mój film, jeśli będzie miał efekty 3D, wyglądał naturalnie, żeby było widać chropowatość taśmy, żeby nikt nie musiał robić korekty kolorów w komputerach, bo kamery cyfrowe gubią ostrość. Jeśli to się uda - zrealizujemy pierwszy profesjonalny film 3D na zwykłej taśmie. I to dopiero będzie rewolucja.

Całość tego wywiadu możecie przeczytać w gazecie Newseek Polska 15/2011

Źródło: Brotherhood of Superheroes

Autor: Super Fan
Komentarzy: 24


Uklęknij przed Zodem...
Utworzono: 2011-04-11 17:31:41
Aktualizowano: 2011-04-23 17:30:42
Kategoria: Superman

Teraz, gdy Smallville się kończy film o Supermanie jest chyba dla każdego fana sprawą ważną. Czymże jednak jest film o superbohaterze, bez filmowego antagonisty?. Do tej pory słyszeliśmy o występie Doomsday, Metallo, Sama Lane - oczywiście postaci te miały być przeciwnikami Clarka. Teraz jednak oficjalnie już wiemy, iż przeciwnikiem będzie nie kto inny jak Generał Zod. Wcieli się w niego Michael Shannon. Warto też przypomnieć, że reżyserem The Man of Steel jest Zack Snyder (Watchmen: Strażnicy, 300), a producentem Christopher Nolan (Incpecja, Mroczny Rycerz).

Źródło: Comic Book Movie

Autor: Super Fan
Komentarzy: 111


Batman i Superman razem!
Utworzono: 2011-03-23 10:19:12
Kategoria: Superman

Najwięksi superbohaterowie znowu razem! Niestety nie doczekamy się ich spotkania w Smallville, za to w nadchodzącym odcinku emitowanego także w Polsce serialu Batman: Odważni i bezwzględni dojdzie do kolejnego po Batman vs. Superman historycznego spotkania. "Zamaskowany Krzyżowiec udaje się do Metropolis wspomóc Człowieka ze Stali w powstrzymaniu Lexa Luthora. Niestety, w tajemniczy sposób Superman zostaje zainfekowany czerwonym kryptonitem, co powoduje, że staje się głodnym władzy egomaniakiem. Batman i pies Krypto muszą powstrzymać Supermana do czasu, aż czerwony kryptonit przestanie działać".

W tym epizodzie "Battle of the Superheroes" Superman pojawia się poraz pierwszy (wcześniej miał małe cameo). A sam serial w Polsce możemy oglądać na Carton Network od poniedziałku do piątku o 19:25.

Autor: Adolf
Komentarzy: 106


Superman na Blu-Ray!
Utworzono: 2011-03-15 20:27:33
Aktualizowano: 2011-03-17 19:55:21
Kategoria: Superman

supermanCoraz to nowsze technologie sprawiają nam w tym szarym świecie niebywałe przyjemności. Technologia Blu-Ray umożliwi fenomenalną rozrywkę dla wszystkich fanów Supermana. W wydaniu o nazwie Superman: The Complete Superman Collection znajdziemy najlepsze filmy o Człowieku ze Stali - Superman z 1978 roku, pamiętny występ Generała Zoda czyli Superman II Richarda Lestera, Superman III, oraz Superman IV: The Quest for Peace. W Europie premiera nastąpi 13 czerwca 2011 roku.

Źródło: Superman Homepage

Autor: Super-Fan
Komentarzy: 54


Dzień Kobiet
Utworzono: 2011-03-08 15:14:15
Kategoria: Superman

ericaZ okazji dnia kobiet nasz redakcyjny kolega SSJ przygotował miłą niespodziankę, chyba nie tylko dla panów, ale i również pań. Przyjrzał się legendarnej dziewczynie Supermana, jak ta postać zmieniała się na przestrzeni lat. Wszystkie swoje przemyślenia zawarł w tekście jakże trafnie zatytułowanym: Gdzie diabeł nie może, tam Lois pośle. Zachęcam do lektury artykułu, który znajdziecie klikając w poniższy link:

Gdzie diabeł nie może, tam Lois pośle

Autor: Zod
Komentarzy: 56


Smutna rocznica
Utworzono: 2011-01-30 14:46:33
Aktualizowano: 2011-04-23 17:34:19
Kategoria: Superman

svDziś mija 15 rocznica śmierci twórcy Supermana, Jerrego Siegela. Siegel zmarł w szpitalu w Los Angeles w wieku 81 lat, z powodu niewydolności serca. Powinniśmy wszyscy oddać hołd temu wybitnemu człowiekowi dzięki któremu możemy oglądać serial o młodości tak zacnego superherosa jakim jest Superman. Na łamach SmallvillePlanet w dziale zajmującym się komiksami z Supermanem możecie również przeczytać luźną analizę pierwszego numeru serii Action Comics... którego scenarzystą jest świętej pamięci Jerry Siegel.

Autor: Super Fan
Komentarzy: 54


Komiksowe ciekawostki
Utworzono: 2011-01-28 22:11:25
Aktualizowano: 2011-04-23 17:34:47
Kategoria: Superman

sChcielibyśmy was jak zwykle co jakiś czas zaprosić do przeczytania nowinek ze świata komiksów głównego bohatera Smallville - Clarka Kenta alias Superman. Życzymy miłej lektury i wzbogacenia swoje wiedzy!

 

Autor: Super Fan
Komentarzy: 57


DCM wspołpraca
koniec środka