kurs architektura, kurs rysunku architektonicznego Kraków

Myślisz o studiowaniu architektury? Zapisz się na kurs rysunku architektonicznego

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie ma wpływ mnóstwo czynników – głównie fakt, iż są to nadzwyczaj interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Aby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się wiedzą dotyczącą najważniejszych reguł rządzących tą dziedziną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli jej nie posiadamy, przed egzaminami wstępnymi warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego nas nauczy?

Uczniowie, którzy zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminów wstępnych. Oferta jest adresowana do osób dysponujących przynajmniej podstawowe zdolności rysowania. Zajęcia trwają 4 godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje kursantom niezbędne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, jak również architektonicznych zagadnień, jak przykładowo wizualizacja terenów zielonych. W toku szkolenia przyszli architekci pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w przygotowaniu pracy, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – historia sztuki i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko rysunek, ale także wskazówki zawodowców, które pozwolą przyszykować się lepiej do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć solidne portfolio na każdy uniwersytet (np. te w Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Łodzi lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego doświadczą tego, czego mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich słuchaczy zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się niezbędna na egzaminie i w toku studiów.

Lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]