Kurs digital painting – nauka zdalna nie oznacza braku korekty instruktora

Więcej szczegółów o digital painting Photoshop znajdziesz tutaj.

Sztuki plastyczne nie pozostają w tyle i od dziesięcioleci usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć pracę w branży filmowej albo gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki do kreowania świata przedstawionego czy postaci stosują głównie zaawansowane oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po znane programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Popularne narzędzia do malarstwa komputerowego

Istnieje kilka programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako software do retuszu zdjęć, w mgnieniu oka został ulubionym narzędzie ilustratorów oraz game developerów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne pokrewne programy, jak np. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy ArtRage, w których przy zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane akwarelą, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość korygowania nieudanych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

W zasadzie nauka digital paintingu odbywa się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, lecz aby rozwinąć w dobrym kierunku swoje umiejętności, a przy tym poznać ważne metody stosowania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, radzimy wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie omawiają takie szkolenia jest szerokie i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania programu. Kluczowe jest jednak, aby decydując się na kurs digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi skonsultowanie się z twórcą kursu.

Lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]