Czego nauczysz się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Tu poznasz aktualną ofertę zimowego kursu turystyki wysokogórskiej.

Góry są piękne, ale też niebezpieczne. Właściwie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, kiedy wczasowicze masowo napływają do modnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u podnóży słynnych szczytów, dowiadujemy się o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia wybrali się na wyprawę szlakiem o wysokiej trudności. Stąd miłośnikom gór chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich rekomendujemy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – szkolenie z chodzenia na rakietach śnieżnych, orientacji w terenie i asekuracji

Najlepszą drogą, by nabyć potrzebne umiejętności jest uczestnictwo w wieloaspektowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z najistotniejszych obszarów powiązanych ze wspinaczką górską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia na rakietach śnieżnych i w rakach, używania czekanu, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji i sposoby ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po trasach wyposażonych w via ferraty. Co istotne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które okazują się nieodzowne w czasie przeróżnych niespodziewanych zdarzeń. Kurs pokrywa również zasady prawidłowego działania podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym również zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, organizuje biuro Exploruj.pl, które posiada olbrzymie doświadczenie jako realizator ekspedycji w pasma górskie całego świata. Szkolenia prowadzone są w plenerze (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w małych grupach, które na ogół mają nie więcej niż pięć- osób. Dzięki temu przyswajanie nowych umiejętności ma miejsce w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność poświęcić każdemu z uczestników kursu dostatecznie dużo czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]