Wzmacniacz szerokopasmowy – siła sygnału

Znajdź wzmacniacz szerokopasmowy.

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie służące operatorom telewizji kablowych. Zostało ono zaprojektowane w celu wzmacniania i wyrównywania mocy sygnałów kierowanych do konkretnych odbiorników. W którym miejscu zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego właściwości?

Wzmacniacz szerokopasmowy – ogranicza zakłócenia

Wzmacniacze szerokopasmowe działają z reguły w paśmie 50 Hz – 1 GHz. Świetnie niwelują rozmaite zakłócenia emitowane najczęściej przez usługi internetowe oraz umożliwiają transmisję kanałem zwrotnym. Przeważnie umieszczone są w budynkach, aby wzmacniać sygnał bezpośrednio. Zasilanie sprzętów odbywa się zdalnie lub lokalnie, co sprawia, że ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Sygnał kierowany do odbiorników jest wysokiej jakości, a eksploatacja wzmacniacza nieskomplikowana. Moduły te charakteryzują się optymalnym poziomem wyjściowym – na przykład 122dBuV. Właściwości mogą być różne, w zależności od wykorzystywanego modułu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – prosta obsługa

Regulacja parametru toru RF jest bardzo prosta. Odbywa się to przy pomocy elementów regulowanych lub modułów WHX-923. Wzmacniacze posiadają również profesjonalne zabezpieczenie przed spięciami pochodzącymi z linii, co sprawia, że są niezwykle bezpieczne. Nowoczesne modele mają wbudowany profesjonalny filtr zakłóceń. Optymalny koszt inwestycji sprawia, że moduły te są powszechnie stosowane i dostarczają odbiorcom świetną moc sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalną zaletą jest też energooszczędność na poziomie ok. <5W.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]