Do czego służą instalacje teletechniczne?

Skieruj się w to miejsce żeby zobaczyć, kto wykonuje instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne sieci kablowych to kompleksowa infrastruktura obejmująca wiele różnych sprzętów – od elementarnych po niezwykle skomplikowane. W naszym kraju funkcjonują specjalistyczne przedsiębiorstwa, które umożliwiają zaprojektowanie sieci RTV. Sprawdźmy jakie usługi oferują i z czego składają się instalacje teletechniczne.

Instalacje teletechniczne – wiele różnych urządzeń

Instalacje teletechniczne obejmują urządzenia takie jak: anteny ASR, uchwyty antenowe, mikrowzmacniacze abonenckie, zasilacze, multiswitche końcowe. Na rynku znaleźć można także wzmacniacze budynkowe, kable koncentryczne 75 OHM, urządzenia DVB-S/S2 i systemy PON – GEPON. Moduły tego typu instalowane są na nieruchomościach, w szpitalach i wieżowcach. Przedsiębiorstwa specjalizujące się w sieciach RTV/SAT zajmują się z kolei z reguły projektowaniem sieci i produkowaniem konkretnych komponentów. Sieci teletechniczne wymagają wytrzymałych komponentów i profesjonalnej instalacji – dlatego niezastąpiona jest pomoc speców.

Instalacje teletechniczne – dla inwestorów budowlanych

Konieczne jest również, aby instalacje teletechniczne spełniały kryteria Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Dlatego potrzebne jest doradztwo techniczne specjalistycznych przedsiębiorstw, które zapewnią właściwe narzędzia i zaproponują najlepsze urządzenia dostosowane do potrzeb danej sieci. Instalacje teletechniczne często wymagają również napraw, tym samym niezwykle istotna jest opieka pogwarancyjna. Korzystają z niej przeważnie inwestorzy budowlani.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]