Chcesz mieć idealny obraz w telewizorze? Wybierz wzmacniacz DVB-T

Jeśli chcesz zamówić wzmacniacz DVB T, skieruj się tu.

Oglądanie telewizji stało się dzisiaj codziennością. Na telewizję spoglądamy przy porannej herbacie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy w telewizji lubią maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku i seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym wyjściem są w takiej sytuacji wzmacniacze antenowe, do których zalicza się m. in. wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T może być potrzebny?

Należy pamiętać, że siła sygnału bywa tym niższa, im w większej odległości antena położona jest od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że dobrym wyjściem okazuje się być zmniejszenie ilości gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał jest silniejszy, a tym samym odbieramy dużo lepszy obraz. Wzmacniacze zakładane są zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku radia.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Aktualnie wykorzystywać można wzmacniacze budynkowe, kanałowe, masztowe oraz pasmowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Umieszcza się go bardzo blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – potęguje on sygnał wyłącznie wybranych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wówczas, gdy sieć antenowa jest niewielka. To używanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a następnie ustawia na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]