FRINGE
Smallville: 7x07: Wrath
obrazek

Data pierwszej emisji: 08.11.2007 r.

Scenariusz: Brian Peterson & Kelly Souders

Reżyseria: Charles Beeson

 

Clark i Lana jeżdżą konno, gdy nagle nadchodzi burza. Clark zostaje osłabiony przez kryptonit i upada. Dziewczyna chce odrzuć szkodliwy kamień i wtedy w wiatrak, przy którym stoją, uderza piorun sprawiając, że Lana zdobywa moce Clarka. On jednak nie traci ich przy tym. Dziewczyna jest zachwycona nowo nabytymi umiejętnościami. Kent ostrzega ją, iż jego moce mogą być dla niej szkodliwe. Lana jednak od razu przypomina mu, że teraz mogą spokojnie uprawiać sex. Ich miłosne igraszki wywołują serię wstrząsów przypominających trzęsienie ziemi. Na farmę przybywa zaniepokojona zjawiskiem Chloe i zażenowana szybko domyśla się co spowodowało owe wstrząsy, gdy Lana przez przypadek wyrywa klamkę lodówki chcąc ją otworzyć. Clark jest szczęśliwy, że teraz on i Lana mogą być razem bez żadnych przeszkód. Chloe jednak szybko przypomina mu, co się stało z Ericiem Summersem (odcinek 1x12 „Leech”) oraz jego ojcem, gdy posiadali jego moce. Clark się zgadza i prosi Chloe, by miała oko na Lanę. Dziewczyna słyszy całą rozmowę za pomocą super-słuchu. Tymczasem do rezydencji Lexa przychodzi agent rządowy przynosząc mu substancję z poprzedniego statku kosmicznego oraz wszystkie dane na jego temat – niejaki projekt Syjon, które umieścił na przenośnym dysku twardym. Owa substancja nie jest jednak zwyczajna, gdyż daje ona oznaki życia – czuje, porusza i przekształca się (cóż my wiemy, że to Brainiac, ale Lex jeszcze nie :p). Lex chowa nabytek w sejfie za obrazem. Dzięki monitoringowi widzi to Lana. Po chwili pędząc z prędkością światła wyrywa drzwi sejfu i kradnie dysk z informacjami.

Clark zjawia się w biurze LuthorCorp. u Lionela, mówi mu, iż Lana posiada jego moce i prosi go o pomoc w odwróceniu tego procesu. Zaniepokojony Luthor mówi mu, iż Lana nie jest dziewczyną, którą była kiedyś i to ona więziła go w chacie w lesie. Kent nie chce w to wierzyć i wychodzi. Na farmie chłopak zamiast Lany zastaje Lexa, który mówi mu, że Lana wtargnęła do jego rezydencji i ukradła jego dysk twardy posługując się przy tym nadludzką siłą. Clark broni dziewczyny mówiąc, iż została zainfekowana meteorytem. Wtedy dawny przyjaciel wspomina o fundacji Lany „Isis”. Kent jest zaskoczony nową informacją, gdyż nie miał pojęcia o potajemnej działalności dziewczyny. W Daily Planet Grant (gościnnie Michael Cassidy) argumentuje artykuł Lois. Wówczas zjawia się ubrana w skórzany strój Lana i chce dać Gabrielowi dysk twardy, aby ten opublikował to w gazecie. Naczelny nie zgadza się jednak na publikację artykułu, gdyż opierałby się on o skradziony dowód. Lana wpada w furię i nokautuje Lois, która chce bronić swego szefa. Panna Lang planuje zatem sama zająć się byłym mężem. W szpitalu zjawia się Clark, zaskoczony zachowaniem swej dziewczyny dowiaduje się, że Lana interesuje się skradzionym od Lexa projektem Syjon. Lois po cichutku wymyka się ze szpitala w szpitalnej koszuli. W windzie natyka się na Granta. Ich pogawędka, choć na poziomie pracy, przypomina raczej flirt. Grant prosi ją, aby trzymała się z dala od Luthorów, gdyż nie chce stracić swojego asa-reportera. Clark zaczyna myśleć, że postępowaniem Lany kierują uczucia, które nie są krystalicznie dobre. Chłopak uświadamia sobie, że Lana zmieniła się od powrotu z Chin. Tymczasem na jadącego autem Lexa napada właśnie Lana. Chloe prowadzi Clarka do fundacji Lany. Za pomocą super-wzroku Clark odkrywa sekretne biuro monitoringu rezydencji Luthora. Dzięki podsłuchowi w telefonie Lexa przyjaciele dowiadują się, gdzie znajdują się Lana i Lex.

Dziewczyna mówi byłemu mężowi, że jeśli nie zaprzestanie badań nad kosmitami, to zginie więcej ludzi. Lana zamierza zabić Lexa, ale wtedy ten ją całuje. Do laboratorium wchodzi Clark, a Lana odrzuca Lexa, który traci przytomność. Dziewczyna zarzuca Kentowi, że jeśli pozbyłby się Lexa wcześniej, to świat byłby o wiele lepszy. Nagle Lanę osłabia kryptonit. Korzystając ze sposobności Kent chwyta kryptonit i przewód elektryczny i dokonuje transferu swych sił z powrotem, jednak uwalnia przy tym tajemniczą substancję. W biurze Daily Planet w końcu dochodzi do płomiennego pocałunku pomiędzy Lois i Grantem. Jednak mężczyzna nie jest tak złoty jakby się wydawało, gdyż po otrzymaniu telefonu od pewnej osoby kasuje całą zawartość dysku twardego Lexa. W rezydencji młody Luthor zapewnia Clarka, że nie wniesie oskarżenia przeciwko Lanie, ale dodał, że Lana ma obsesję na jego punkcie, a ta jest silniejsza niż miłość. Chloe odwiedza Lanę w fundacji „Isis”. Monitoring rezydencji został odłączony. Chloe mówi, iż nie jest pewna, czy będąc w takim stanie, jakim była, Lana nie skrzywdziłaby Clarka i dodaje, że nigdy nie pozwoli jej na to. Tymczasem w zniszczonym laboratorium Lex rozkazuje odnaleźć zagubioną „żywą substancję”. Przez przypadek natyka się na nią pracownica, w którą owy organizm po prostu wchodzi. Na farmie Clark wyznaje Lanie, że prawie jej już nie poznaje i brzmi ona tak podobnie do Lexa. Kent obwinia się za przemianę swej ukochanej. Na pytanie Lany, czy Clark ją nadal kocha, ten nie odpowiada nic...     

 

Muzyka wykorzystana w odcinku:

„My Eues” Travis

„Spell” Marry Digby

Autor: Matrix Luthor
 


spiderman
koniec środka