Supernatural na górze
Smallville: 7x06: Lara
obrazek

 

Data pierwszej emisji: 01.11.2007 r.

Scenariusz: Don Whitehead, Holly Henderson

Reżyseria: James Conway

 

Kara lewitując wysoko w powietrzu wspomina moment, gdy jej ojciec Zor-El (gościnnie Christopher Heyerdahl) wysłał ją na ziemię. (Po raz pierwszy w Smallville pokazany zostaje Krypton). Kara wtedy nie chciała opuszczać swojego rodzinnego domu, lecz w końcu niechętnie się zgodziła pod namową ojca. Zor-El powiedział jej wtedy, że prawdziwy Kryptończyk zawsze przyjmuje swoje przeznaczenie. Podczas, gdy Kara tak wspomina, o mały włos nie dochodzi do jej zderzenia z samolotem pasażerskim. Dziewczynie udaje się na szczęście wykonać manewr wymijający. Chloe informuje Clarka, że Kara prawdopodobnie znajduje się w Waszyngtonie. Clark obwinia się o ucieczkę kuzynki. Jimmy pod naciskiem Clarka zdradza, że Kara była zainteresowana statkiem kosmicznym, który Lois nagrała swoja kamerą. Clark podejrzewa, że rząd może mieć kryształ Kary, a ona zrobi wszystko, by go odzyskać. Kent wita się z Lionelem i pyta go o podziemne laboratorium rządowe w Granville. Lionel mówi mu, że to laboratorium należy do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Luthor wspomina, że Agencja prowadzi program „Gwiezdny Jastrząb”, który związany jest z zagrożeniem ze strony kosmitów. Tymczasem Agent Carter (gościnnie Kim Coates) wraz z naukowcami bada kryształ Kary w sekretnym laboratorium. Badanie zostaje przerwane, gdyż w laboratorium pojawia się Lex i oskarża agenta o kradzież wartościowego elementu ze statku. Młody Luthor zapewnia Cartera, że dowie się co ten ukradł, po czym wychodzi. Kara podsłuchuje w barze rozmowę jednego z naukowców pracującego dla Cartera i uwodzi chłopaka. Dziewczyna wyciąga od niego poufne informacje i kradnie portfel wraz z kartą dostępu do laboratorium. Następnie włamuje się do laboratorium, lecz nie znajduje w nim kryształu. Chloe udaje się do fundacji „Isis”, która pomaga osobom zainfekowanym meteorytem i ku jej zaskoczeniu znajduje tam Lanę. Lana mówi jej, że „fundacja to ona” oraz, że używa pieniędzy z ugody rozwodowej, by pomagać ludziom zainfekowanym przez meteoryt. Dziewczyna nie mówi jej jednak całej prawdy. Lana prosi przyjaciółkę, by utrzymała jej działalność w tajemnicy przed Clarkiem.

Wściekła Kara zjawia się w barze i żąda od naukowca, by powiedział jej gdzie znajduje się kryształ. Na miejscu zjawia się Clark i zabiera kuzynkę na rozmowę. Kara jest zła na niego, że bardziej ufa Marsjaninowi niż jej. Uważa także, że Zor-El nie był zdrajcą i nie próbował nikogo zabić. Clark próbuje zatrzymać kuzynkę, lecz ta uderza go i odlatuje. Jimmy spotyka Karę w Daily Planet. Dziewczyna włamuje się za pomocą jego komputera do sieci Pentagonu. Kara dowiaduje się, że Lex Luthor jest powiązany z Agencja i udaje się do jego rezydencji. Dziewczyna zostaje jednak zaskoczona przez Cartera, który zakuwa ją w kajdanki, które są obłożone kryptonitem. Na miejscu pojawia się Lex, jednak agent strzela do niego środkiem usypiającym. Lana dzięki monitoringowi, który prowadzi w rezydencji Lexa, zauważa Karę i powiadamia Clarka. Kent zjawia się w zamku Lexa, a ten mówi mu, że Kara została aresztowana i zabrana do laboratorium w Wirginii. Tymczasem agent Carter wykorzystuje technologię „prania mózgu” z Somerholt, gdyż chce odkryć kim jest i skąd pochodzi dziewczyna. Okazuje się, że technologia ta była niestabilna, lecz teraz jest ulepszona przez wprowadzanie płynnego meteorytu bezpośrednio do żył. Pod wpływem meteorytu Kara wraca wspomnieniami do czasu, kiedy pierwszy raz przybyła za Larą (gościnnie Helen Slater – aktorka, która wcieliła się we filmową Supergirl) na Ziemię. Wtedy dziewczyna dowiedziała się, że Lara była w ciąży oraz, że planowała wysłać syna na Ziemię. Lara powiedziała jej, że Kentowie zostali wybrani przez Jor-Ela na opiekunów jej dziecka już wiele lat temu. Jor-El wybrał ich dlatego, gdyż był zaskoczony ich dobrocią i miłością. Carter chcąc dowiedzieć się więcej, zwiększa dawkę meteorytu i Kara znów przenosi się w przeszłość. Tym razem wraz z Larą zwiedzają dom Kentów. Jako, że Lara nie zdecydowała się jeszcze na imię dla swojego syna, Kara sugeruje jej, by nazwała go Kal-El, gdyż jeżeli popatrzy w gwiazdy, może pomyśleć o swojej prawdziwej rodzinie. Larze to imię bardzo się podoba, więc postanawia spełnić prośbę Kary. Podczas zwiedzania Kara robi zdjęcie Larze, by jej syn wiedział jak wyglądała jego prawdziwa matka. Nagle do mieszkania wchodzi Zor-El.

W tym samym czasie Clark włamuje się do laboratorium, lecz upada osłabiony meteorytem. Carter już chce go pojmać, jednak Kent ostatkiem sił go odrzuca. Chłopak podchodzi do Kary, lecz gdy dotyka przewodów aparatury przenosi się do wspomnień kuzynki. Jak się okazuje, Zor-El kochał Larę i przeczuwając zniszczenie Kryptonu chciał pozostać z nią na Ziemi. Gdy jednak Lara się nie zgodziła powiedział jej, że umieścił jej DNA w krysztale. Całą tą sytuacje widziała Kara, lecz jej ojciec wymazał te wspomnienia przy pomocy technologii kryptońskiej. Teraz oboje znają prawdę. Korzystając z chwili nieuwagi Clarka, Carter przymierza się do ciosu, lecz Lionel strzela do niego raniąc go śmiertelnie. Clark wykonuje reanimację Kary i dziewczyna odzyskuje przytomność. Kent w końcu widzi jak wyglądała jego biologiczna matka. Kara jest zawiedziona, gdyż zawsze uważała Zor-Ela za dobrego człowieka i trudno jej zaakceptować prawdę. Clark mówi jej, że nie są uzależnieni od swojej biologicznej rodziny, tylko kształtują sami swoje własne przeznaczenie. Kara postanawia więc żyć dla przyszłości, a nie oglądać się w przeszłość. Lionel mówi Lexowi, by skończył z obsesją na punkcie Clarka i jego przyjaciół. Uświadamia mu także, że nic przed nim nie ukryje. Kara przeprasza Jimmego za swoje zachowanie i dziękuje za udzieloną pomoc. Dziewczyna zaprasza go także na lunch i całuje. Chloe wyraźnie się to nie podoba i prosi byłego chłopaka, aby zachował ostrożność. Clark pokazuje Lanie zdjęcie swojej biologicznej matki, oraz kryształ z jej DNA…

 

Autor: Mack; korekta & grafika: Matrix Luthor
 


spiderman
koniec środka