Hatak
Smallville: 7x05: Action
obrazek

 

Data pierwszej emisji: 25.10.2007 r.

Scenariusz: Caroline Dries

Reżyseria: Mairzee Almas

Na Farmie Kentów kręcone są ujęcia do nowego filmu „Wojowniczy Anioł” (Pierwszy raz spotykamy się z tą komiksową postacią w odcinku 1x16 „Stray”). Jedną z głównych ról w filmie gra Rachel Davenport (gościnnie Christina Milian), która jest mega gwiazdą filmową. Podczas kręcenia jednej ze scen, Rachel ulega wypadkowi samochodowemu, ale od śmierci ratuje ją Clark. Bohaterski wyczyn chłopaka od razu trafia na pierwsze strony gazet, a on sam zostaje zaproszony przez Rachel na plan filmowy. Gwiazda osobiście dziękuje mu za uratowanie życia, a Chloe wykorzystuje sytuację i dzięki wstawiennictwu Clarka przeprowadza wywiad z Rachel, która zwykle nie rozmawia z dziennikarzami. Przy okazji panna Sullivan mówi Rachel, że policja sprawdziła jej samochód i okazuje się, że ktoś przeciął linkę hamulcową. Grant (gościnnie Michael Cassidy) nie jest zadowolony, że konkurencyjna gazeta „Ledger” przegoniła Daily Planet w publikacji wypadku panny Davenport. W tym czasie Lois mówi mu o 100 akrach ziemi jakie nabyło LuthorCorp niedaleko tamy. Lois nie wierzy w cudowną przemianę Lexa i chce go zdemaskować. Redaktor jednak chce, by teorie panny Lane były podparte dowodami, w przeciwnym wypadku nie ma co liczyć na publikację jej artykułu. Lionel budzi się w małym drewnianym domku położonym w lesie. Okazuje się, że jego ręka została przykuta do łóżka przez szaloną kobietę, Marilyn (gościnnie Morgan Baryton), której jest więźniem. Clark i Rachel ćwiczą w stodole Clarka scenę z filmu, która wymaga pocałunku, lecz akurat zaskakuje ich Lana. Clark mówi Lanie, że gwiazda będzie bezpieczniejsza u niego w stodole. Lana pokazuje Clarkowi internetowy blog „Wojowniczego Anioła” i mówi, że niektórzy fani chcą, by dziewczyna bohatera umarła w filmie, gdyż tak stało się w komiksie. Okazuje się, że jeden z fanów jest bardzo agresywny. Obje podejrzewają, że może on być mordercą. Natomiast młody Luthor nadal gromadzi informacje na temat Kary.

Clark odwiedza Lexa w zamku i chce, by podzielił się z nim informacjami na temat „Wojowniczego Anioła”, gdyż jest on jego wielkim fanem. Lex mówi mu, że był fanem, ale komiksu nie tknął od czasu, gdy zakończyła się ich przyjaźń. Luthor mówi mu, że dla niego te historie straciły magię, gdy dowiedział się, że dobro jest tak samo szare jak zło. Clark daje mu wskazówkę, a Lex od razu znajduje odpowiedni numer komiksu. Okazuje się, że w komiksie jest pokazana śmierć dziewczyny „Wojowniczego Anioła”, która ginie w jego ramionach, gdyż bohater nie zdążył na czas. W filmie jednak ma być inaczej i bohater ratuje swoją wybrankę. Lex mówi Kentowi, że komiks pokazuje, że bohater, by ocalić ludzkość musi żyć w samotności. Jeden z asystentów przy produkcji filmu podmienia ślepaki na prawdziwe naboje i daje pistolet aktorowi grającemu Devilicusa – wroga „Wojowniczego Anioła”. Nieświadomy niczego aktor strzela w stronę Rachel, lecz Clark dzięki szybkości łapie pocisk pozostając niezauważonym. Niestety wyczyn Clarka zauważa z ukrycia sprawca incydentu. Lois włamuje się do gabinetu Lexa w Metropolis. Dziewczyna przeszukuje jego laptopa w poszukiwaniu obciążających go dowodów, lecz Lex ją nakrywa. Młody Luthor mówi jej, że nie ma już żadnych tajemnic, lecz Lois pokazuje mu dokument o nabyciu ziemi z autoryzacją LuthorCorp. Lex jest zdziwiony, gdyż nie zakupił tej ziemi. Podczas nieuwagi Marilyn, Lionelowi udaje się uwolnić rękę. Luthor obezwładnia podrywaczkę i ucieka. Clark wracając do domu natyka się na paparazzi, którzy zadają mu pytania na temat Rachel. Kent mówi Rachel, że jeżeli paparazzi ją znaleźli to o miejscu jej pobytu może wiedzieć także morderca. Clark zauważa na stole przesyłkę zaadresowaną do niego. W środku znajduje komiks „Anioła”, a w nim kartkę od fana mordercy, który pisze, że widział, gdy ten łapał pocisk i chce, by od teraz to on ratował świat. Lionel ucieka przez las, lecz zostaje ogłuszony łopatą. Sprawcą jest… Lana! Okazuje się, że to ona wynajęła Marilyn, by więziła Lionela i za to jej płaci. Jak się również dowiadujemy, to była Pani Luthor zakupiła wspomnianą ziemię.

Clark mówi Chloe, że morderca widział jak ten łapał pocisk i prosi przyjaciółkę, by namierzyła właściciela komiksu, który otrzymał. Chloe mówi mu, że komiks należał do Bena Meyera (gościnnie Christopher Jacot) – asystenta producenta filmu. Clark udaje się do jego mieszkania, lecz znajduje tylko nagranie w komputerze, w którym Ben mówi mu, że pomoże mu wypełnić przeznaczenie. Lex znajduje swojego ojca. Lionel myśli, że to on jest odpowiedzialny za jego porwanie. Chwilę później obu Luthorów zaskakuje Marilyn, która jest uzbrojona w strzelbę. Korzystając z chwili, gdy kobieta celuje w Lexa, Lionel w napadzie szału śmiertelnie bije porywaczkę. Podczas gdy Lana wraz z Rachel rozmawiają w dawnym mieszkaniu Olivera, do budynku wchodzi Ben i obezwładnia Rachel. Teraz szalony fan chce zabić Lanę, gdyż rzekomo przeszkadza ona Clarkowi w wypełnianiu jego przeznaczenia. Zrzuca ją więc z budynku, lecz Clark skacze za nią ratując ją. Lionel zjawia się w stodole Clarka i mówi Lanie, że wie wszystko o jej niecnych czynach. Lana oczywiście wszystkiemu zaprzecza. Luthor ostrzega ją o konsekwencjach takiego postępowania. Lex odwiedza Bena, który znajduje się w zakładzie Belle Reve. Luthor przynosi mu kolekcję najrzadziej spotykanych komiksów „Wojowniczego Anioła” w zamian za informacje o osobie, która złapała pocisk. Ben jednak nic mu nie mówi. Rachel opuszcza Smallville i żegna się z Clarkiem. Dziewczyna na pożegnanie daje Kentowi prezent – czerwoną pelerynę Wojowniczego Anioła. Lana mówi Clarkowi, że myślała nad tym co powiedział Ben. Dziewczyna mówi mu, że nie chce go zatrzymywać, gdyż pewnego dnia świat może go potrzebować bardziej niż ona…

Muzyka wykorzystana w odcinku:

 

"Born Into This" The Cult

 

 

Autor: Mack; korekta & grafika: Matrix Luthor
 


DCM wspołpraca
koniec środka