Hatak
Smallville: 7x04: Cure
obrazek

Data pierwszej emisji: 18.10.2007 r.
Scenariusz: Al Septien, Turi Meyer
Reżyseria: Rick RosenthalChloe rozmawia z Jimmym w Talonie. Chłopak załatwia dwa bilety na koncert i liczy, że w końcu spędzi z nią trochę czasu sam na sam. Jednak Chloe zauważa w Talonie dawnego meteorytowego freaka – Sashę Woodman (gościnnie Jovanna Hugnet) – dziewczynę, która potrafiła kontrolować roje pszczół (odcinek 1x18 „Drone”). Panna Sullivan przeprasza Jimmiego i udaję się za nią. Chłopak jest z tego wyraźnie niezadowolony i zasmucony jej postępowaniem w stosunku do niego. Sasha mówi Chloe, że miała operacje i została wyleczona przez doktora Curtisa Knoxa (gościnnie Dean Cain – aktor wcielił się w rolę Supermana w serialu „Lois and Clark”). Okazuje się, że jedynym minusem tej operacji jest zanik pamięci na okres około 6 lat wstecz, więc Sasha nie pamięta nawet Chloe, a już tym bardziej rzeczy, które robiła. Dziewczyna, więc przeprasza Chloe za wszystko i udaje się w stronę samochodu. Zostaje jednak porwana przez Knoxa. Podczas porannej rozmowy Clarka, Kary i Lany pojawia się Marsjanin (gościnnie Phil Morris) mówiąc Karze, by trzymała się z daleka od Kal-ela. Kara już chce go uderzyć, ale powstrzymuje ją Clark. Chłopak jest zaskoczony, że tych dwoje się zna. Kara mówi Clarkowi, że Marsjanin wyrzucił ją i jej rodzinę z domu na Kryptonie w środku nocy. Natomiast on broni się powołując się na złe czyny jej ojca. Kara zdenerwowana wychodzi. Marsjanin ostrzega Clarka przed Karą mówiąc, że jest niebezpieczna. Wyjawia też Kentowi, że jej ojciec, Zor-El próbował zamordować Jor-ela i pyta chłopaka czy Kara jest w posiadaniu kryształu. Kent zaprzecza, a Marsjanin ostrzega go, że musi znaleźć kryształ przed Karą. Obydwaj nie zdają sobie sprawy, że Kara podsłuchała całą ich rozmowę. Knox składa wizytę w zamku Lexa. Okazuje się, że to Lex go zatrudnił, gdyż chciał by pomógł wymazać część wspomnień pacjentom, aby mogli rozpocząć nowe życie... bez wiedzy o eksperymentach jakie Luthor na nich przeprowadzał. Jednak doktor nie do końca działał tak jak Lex sobie tego życzył. Młodego Luthora niepokoją dziwne praktyki doktora, które prowadził bez jego zgody. Lex podejrzewa również, że Knox może być zamieszany w zniknięcie trójki pacjentów.

Okazuje się, że doktor porywa swoich pacjentów, by pozyskiwać ich organy, które zawierają silną koncentrację meteorytu, aby uratować ukochaną Sophie (gościnnie Natalia Minuta), a właściwie pozwolić jej żyć wiecznie. Jimmy doznaje kolejnego zawodu, ponieważ Chloe znów przekłada ich spotkanie. Tym razem dziewczyna jest zainteresowana praktykami Knoxa. Clark prosi przyjaciółkę o pomoc w znalezieniu kryształu Kary, lecz Chloe wyjątkowo odmawia. Dziewczyna zgłasza się bowiem do Knoxa, by ją wyleczył. Lana mówi Clarkowi, że doktor usuwa moce ludziom zainfekowanym przez meteoryt. Tymczasem Kara zjawia się w Daily Planet i prosi Jimmiego o pomoc w znalezieniu nagrania Lois, w którym sfilmowała statek kosmiczny. Clark dowiaduje się, że Chloe chce poddać się operacji. Chłopak nie chce jednak, by przyjaciółka przeszła operację, gdyż zapomni o nim, jego sekrecie i wszystkich przyjaciołach. Knox nocą pozbywa się ciała Sashy, lecz trafia na Lexa. Młody Luthor widząc, że Knox próbuje go zaatakować oddaje kilka strzałów z pistoletu w jego kierunku. Jak się jednak okazuje Knox żyje od wieków i jest nieśmiertelny. Doktor szybko dochodzi do siebie i obezwładnia Lexa. Z pomocą Luthorowi przychodzi Clark ratując go od śmierci po czym zabiera do szpitala. Jimmy i Kara razem pracują nad odzyskiwaniem materiału wideo, gdy zaskakuje ich Chloe. Jimmy próbuje się wytłumaczyć, ale dziewczyna odchodzi. Lex budzi się w szpitalu i mówi Kentowi całą prawdę o Knoxie. Przy okazji Clark dowiaduje się, że Lana jest w posiadaniu 10 milionów dolarów.

Tymczasem Knox przywiązuje Chloe do łóżka i przygotowuje się do operacji. By jego ukochana mogła żyć potrzebuje serca Chloe. Clarkowi udaje się znaleźć przyjaciółkę w ostatniej chwili dzięki pomocy Lexa. Wywiązuje się walka, lecz Clark jest osłabiony przez kryptonit, który znajduje się w pojemnikach, w których doktor trzyma organy. Na szczęście podczas walki Knox rozbija przypadkowo aparaturę, która utrzymuje jego ukochaną w śpiączce. Daje to Chloe czas na usunięcie meteorytu i Kent dochodzi do siebie. Ukochana Knoxa budzi się na chwilę, ale po chwili umiera. Doktor zostaje sam pogrążony w rozpaczy. Marsjanin składa wizytę Clarkowi w stodole. Kent pyta go o to co zrobił z Knoxem, lecz ten trzyma to w tajemnicy. Mówi tez chłopakowi, że on przeżyje wszystkich swoich przyjaciół, lecz i tak musi wypełnić swoje przeznaczenie. Podczas ich rozmowy zjawia się Kara. Marsjanin wyjawia, że Zor-el był zdrajcą i chciał zabić Jor-El’a, lecz Kara nazywa go kłamcą i mówi Clarkowi, żeby dokonał wyboru. Kent nie daje jednak odpowiedzi, komu wierzy, więc Kara odlatuje. Clark mówi Lanie, że Lex pomógł mu znaleźć Knoxa oraz wspomina, o 10 milionach dolarów. Lana jednak broni się, mówiąc, że nie suma tych pieniędzy, które zabrała była tylko częścią umowy rozwodowej. Dziewczyna mówi mu, że planowała ich użyć, by pomagać ludziom zainfekowanym meteorytem, którzy padli ofiarą LuthorCorp oraz, że nigdy by go nie okłamała. Jednak jak się okazuje nie jest to prawdą, gdyż Lana zainwestowała te pieniądze w centrum monitoringu i podsłuchu rezydencji Lexa, które ukrywa w tajemnicy przed wszystkimi. Chloe spotyka się z Jimmym i przeprasza go za poprzednie sytuacje, lecz mówi mu, że między nimi nigdy nie będzie normalnie i nie może mu tego obiecać. Jimmy chce od Chloe wyjaśnień, lecz dziewczyna nie może się zmusić do wyznaniu mu prawdy o sobie. Rozczarowany i zrezygnowany chłopak zrywa z nią i odchodzi…


Muzyka wykorzystana w odcinku:


"Ivanka" Imperial Teen
"Where I Stood" Missy Higgins

Autor: Mack
 


spiderman
koniec środka