Supernatural na górze
Smallville: 7x03: Fierce
obrazek

Data pierwszej emisji: 11.10.2007 r.

Scenariusz: Holly Harold

Reżyseria: Whitney Ransick

 

Będąc na targu z warzywami Clark wpaja Karze, że musi tuszować swe moce, aby się wpasować w ziemskie życie. Kara spostrzega Jimmy’ego Olsena i wpada jej on w oko. Wtedy dziewczyna spostrzega ulotkę z informacją o wyborach Miss Słodkiej Kukurydzy i postanawia wziąć udział w konkursie. Clark naprawia właśnie traktor, gdy do stodoły wchodzi Lana. Kent jest wniebowzięty widząc ukochaną całą i zdrową. Tymczasem w konkursie biorą także udział trzy piękności – Carly (gościnnie Elisa King) , Tyler (gościnnie Eva Pigford) i Tempest (gościnnie Christine Chatelain), które są zdeterminowane, aby wygrać. Jednakże Carly zaczyna kręcić na boku ze swoim chłopakiem i z tego powodu zostaje... zamrożona! W domu na farmie Lana mówi Clarkowi, iż nie powiedziała mu o swoim planie, gdyż chciała go ochraniać, tak jak on to zawsze robił. Dziewczyna poznaje także kuzynkę Kenta – Karę, która zacięcie przygotowuje się do konkursu. Clark chce nauczyć Karę panowania nad swoimi mocami, ale dziewczyna nie chce go słuchać. W Talonie, gdzie ma odbyć się konkurs Kara słyszy jak Tyler mówi Tempest, że pojawił sie problem z Carly, ale już się nią zajęła. Kara chce prosić dziewczyny o pomoc w przygotowaniach do konkursu, ale te jedynie się z niej śmieją. Kara wybiega na dwór i odkrywa zamarznięte ciało Curly. W biurze Lexa zjawia się agent Carter (gościnnie Kim Coatest), aby oznajmić, iż to rząd jest w posiadaniu statku kosmicznego. Agent pokazuje Luthorowi także rysunek piękności, która ponoć uratowała jego życie. W Daily Planet Jimmy daje Chloe zdjęcie martwej Curly, a po chwili zauważa je naczelny Grant Gabriel (gościnnie Michael Cassidy) i jest zachwycony. Mówi też dziewczynie, że jeśli dostarczy mu dobry artykuł na ten temat, to może pokaże mu, że wciąż ma w sobie ten reporterski żar, jak jej kuzynka – Lois. Chloe jest wsciekła.

Na farmie Lana mówi Clarkowi, że powinien trochę bardziej ufać swej kryptońskiej kuzynce, tak jak jego rodzice ufali jemu. W Talonie, podczas próby Jimmy robi zdjęcia kandydatkom, a w szczególności... Karze. Na miejscu zjawia się też szeryf. Jimmy słyszy, że mówi on o dwóch koleżankach Carly. Jimmy postanawia zrobić im kilka zdjęć, ale piękności spostrzegają fotografa. Tyler podąża za nim i zamraża samochód Jimmy’ego z nim w środku. Na szczęście szybko zjawia się tam Kara, wyrywa drzwi i ratuje fotografa. Niestety jednak całe zdarzenie widzi Tyler. Odpowiadając na wiadomość Lany, na farmie zjawia się Lex. Dziewczyna jest dla niego szorstka. Luthor mówi Lanie, że wszystkie dowody przeciwko jej występkom zostały zniszczone, a jej nazwisko oczyszczone, więc jest wolną kobietą. Luthor wie, że jego żona ukradła mu 10 milionów dolarów i mówi jej, że nie jest pewien, czy Clark byłby z niej dumny. Jimmy znajduje się już w szpitalu, gdzie po chwili zjawiają się także Chloe i Clark. Chloe mówi przyjacielowi, że Tyler i Tempest są zainfekowane meteorytami i wykorzystywały swe moce już po przednio, aby wygrać rozmaite konkursy. W garderobie Kary zjawiają się Tyler i Tempest i mówią jej, że widziały jej heroiczny wyczyn i chcą się z nią zaprzyjaźnić, aby pomogła im odnaleźć mapę do ukrytego skarbu. Na zdjęciu przedstawionym przez dziewczyny Kara spostrzega, że jeden z mężczyzn zakopujących skarb trzyma medalion z kryptońskim znakiem, więc zgadza się wziąć udział w ich misternym planie. W Talonie, gdzie odbywa się konkurs na Miss Słodkiej Kukurydzy zjawia się Clark. Tymczasem Lex mówi Carterowi, że owa kobieta nie tylko uratowała mu życie, ale także jego duszę przed zatraceniem, ale była ona jedynie jego złudzeniem, więc mogą przestać jej szukać. Luthor przekazuje także agentowi wszystkie dane jakie posiada na temat poprzedniego statku, który wylądował w Smallville (statku Brainiaca).

W Talonie zostają ogłoszone wyniki i nową Miss Słodkiej Kukurydzy zostaje Kara Kent! Wtedy jednak wchodzi policja i aresztuje Karę pod zarzutem kradzieży mapy. W areszcie zjawia się Clark i mówi jej, że Chloe wydostanie ją legalnie. Natomiast owe piękności są już na miejscu, gdzie został zakopany skarb i otworzywszy skrzynię znajdują kryptoński medalion. Po chwili zjawia się też tam Clark, ale w ziemi znajdują się również zakopane meteoryty, które osłabiają Kenta. Z opresji natomiast ratuje go jego kuzynka. Na farmie Kara mówi mu, że owy kryptoński znak to wołanie o pomoc, więc może jakiś inny Kryptończyk znajduje się na Ziemi, a ta planeta mogła odgrywać znacznie większe znacznie w planach Kryptończyków niż myśleli. Kara mówi także Clarkowi, że od jutra rozpoczyna pracę w Talonie. Tymczasem w biurze LuthorCorp. zjawia się człowiek Lexa informujący, iż odnaleźli ową piękność, która uratowała mu życie. W Talonie Jimmy mówi Chloe, że miała racje, iż meteorytowi dziwacy są niebezpieczni i trzeba ich eliminować. Chloe nagle smutnieje (z wiadomej przyczyny). Tam zjawia się też Kara po swą torbę i ona i Jimmy wymieniają spojrzenia. Na Smallville Harvest Festival Lana mówi Clarkowi, że chce zerwać z przeszłością i oddać się ich miłości. Kara wychodzi z Talonu i poznaje właściciela Talonu – Lexa. Luthor mówi jej, że wie, iż to ona uratowała mu życie i dziękuje jej za to. Kara zaprzecza, ale Lex mówi, że jej sekret jest z nim bezpieczny i raz już ją ochronił (przed agentami rządowymi). Dziewczyna dalej się wypiera, ale Luthor mówi jej, że prędzej czy później odkryje prawdę, gdyż dwa razy jego życie zostało ocalone i za każdym razem był to ktoś o nazwisku Kent, a on osobiście nie wierzy w przypadki...

 

Muzyka wykorzystana w odcinku:

„Four on the floor” Juliette & The Licks

„Gained The World” Morcheeba feat. Manda

Autor: Matrix Luthor
 


efoteczka na dole
koniec środka